تبلیغات
majidtizhoosh - روانشناسی-بررسی میزان عزت نفس کارکنان مجرد ومتاهل بیمارستان حکیم
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

روانشناسی-بررسی میزان عزت نفس کارکنان مجرد ومتاهل بیمارستان حکیم
سه شنبه 4 خرداد 1395 ساعت 05:11 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست محمد ترابی | ( نظرات )
پایان-نامـه -روانشناسی-نقد میزان عزت نفس کارکنان مجرد ومتاهل بیمارستان حکیم ومقایسه میزان افسردگی وسطح عزت نفس گروهی از دانشجویان:امروز میخوام انتها نامـه ایی که مورد تحلیل قرار گرفته در بیشتر وب سایت به فروش میرسد رو به صورت رایگان برای شما دوست ها قرار بدم چکیده ایی از این انتها نامـه :آدم ها همیشه نیازهایی خواهند داشت که باعث اصلی حرکت، تلاش در رفتارهای انهاست .در واقع اگر نیازهای یک فرد به بهتر ی راحتی شناخته شود و و نیازهای او تا میزانی فراهم شود ،از سویی سبب پیشگیری از موارد ،اختلالات ونابسامانیهای جسمی وروانی می شود از طرف دیگر سبب افزایش وشکوفائی استعدادهای داخلی می شود.
پایان نامه

پایان نامه,انجام پایان نامه,انجام پایان نامه ارشد,انجام پایان نامه ارشد مدیریت,انجام پایان نامه مدیریت

در دید اجمالی نیازها به دو دسته تقسیم می شوند:
الف)نیازهای فیزیولوژیک ب)نیازهای روحی (میرزا بیگی ،۱۳۷۳).
بشر قدیم از نیازهای فیزیولوژیک نظیر آب ،غذا ،هوا و غیره به نیازهای عالی تر و بالاتری نیاز داردبنابه تعریف نیاز یک حالت کمبود یا نقصان در موجود زنده است و آدم وقتی حس نیاز می نماید ،یک حالت و احساس ناخوشایندی در او به وجود می آید ووقتی نیاز برطرف شد این حالت برای او یک حالت خوشایند است(سیف ۱۳۶۸).
یکی از نیازهای روحی آدم نیاز به احساس خود ارزشمند ی یا عزت نفس است. نتایج بررسی ها و تحقیقات نشان می دهد،نوجوانی که از عزت نفس خیلی برخوردار است خیلی تاثیر گذار تر می آموزد،روابط سود بخش تری برقرار می نماید ،بهتر میتواند از فرصتها مصرف نماید خودکفا باشد،نظر روشنتری نسبت به مسیر زندگی خود داشته باشد(علیپور۱۳۷۳).
ارزش عزت نفس برای افرادی که با کودکان ونوجوانان سروکاردارند امری روشن است،روان شناسان و جامعه شناسان ،عزت نفس مثبت رابه عنوان هسته مرکزی سازگاری اجتماعی تلقی می کنند که این دیدگاه ریشه ای تاریخی و عمیق دارد یافته های تجربی رابطه بین عزت نفس مثبت رابا عملکرد اثر گذار ومطلوب اثبات کرده اند.مساله عزت نفس و مقوله خود ارزشمند ی از مهم ترین عوامل در افزایش مطلوب شخصیت کودکان ونوجوانان است. برخورداری از عزم وعزت نفس قوی ،قدرتمند تصمیم گیری وابتکار،خلاقیت ونوآوری ،سلامت فکر و بهداشت روحی رابطه مستقیمی با میزان وچگونگی عزت نفس و احساس خود ارزشمند ی فرد دارد. امروزه ویرایش وبهبود بسیاری از اختلالات فرد ی ورفتاری کودکان ونوجوانان مثل کمرویی،لجگیم ،پرخاشگری وتنبلی و کندرویی به عنوان اولین یا مهمترین گام برای بررسی وپرورش حس عزت نفس،تقویت اعتماد به نفس ،مهارتهای فردی اجتماعی آنان می پردازند. برای اینکه کودکان بتوانند از حداکثر ظر فیت ذهنی وتوانمندی های بالقوه خود بهرمند شوند،می بایست از نگرشی مثبت به خود محیط اطراف وانگیزه ای غنی جهت تلاش برخوردار باشند. به طور کلی با توجه به مشاهدات انجام گرفته شده جامعه ای که افراد آن از احساس خود ارزشمند ی برخوردار باشند در مقابل انواع موارد وموارد زندگی ،فشارهای روحی مقاوم وپایدار خواهند بود برخورداری از حس خود ارزشمند ی و عزت نفس به مثابه یک سرمایه وارزش حیاتی است واز عبارت عوامل عمده در شکوفایی استعدادها وخلاقیت است. واقعیتهای وجود دراد که اجتناب ازآنها میسر نیست .یکی از این واقعیتها ارزش عزت نفس است عزت نفس یکی از نیازهای مهم آدم است که برای سازگار شدن آدم ضرورت دارد ودر رسانیدن او به موفق یت نقش ایفا می نماید . هر چه این نیاز کمتر مرتفع شود امکان فاصله گرفتن از موقعیت ورشد تعالی کاهش پیدا می نماید .عزت نفس متتاثیر از عوامل درونی بیرونی است منظور از عوامل داخلی عواملی است که از داخـل نشات می یگرد یا شخص آن را ایجاد می نماید نقطه نظرها ،باورها،اعمال یا رفتار.عوامل بیرونی همان عواملی بیرونی همان عوامل محیطی می باشند ، پیامهایی که کلامی وغیر کلامی انتقال پیدا می کنند و تجربه هایی که بانی وباعث آن پدر،مادر،آموزگاران ،اشویِژگزینشه خیلی مهم در زندگی ،سازمان دهندگان فرهنگ هستند .
عزت نفس چیزی به مراتب بیش از احساس خود ارزشمند ی است .عزت نفس اعتماد به توانایی را اندیشیدن است ،اعتماد به توانایی
بیان مساله
مساله عزت نفس مقوله ارزشمند ی از مهم ترین عوامل افزایش مطلوب شخصیت است .از برجسته ترین خصوصیات ی صاحبان اندیشه واگر او افراد اخلاق ،داشتن اعتماد به نفس وحس ارزشمند ی خیلی بالاست .عزت نفس همیشه یک نیاز شخصی ضروری بوده که دردهه انتها قرن حاضر از ارزش برای ای برخوردار شده است .تحلیل درمورد شکست های شغلی نشان می دهد که یکی از دلایل محرز این شکستها (ترس از تصمیم گیری)است.تمام افرادی که در هر درجه و مقام قرار دارند،از سطح مدیران عالی رتبه تا کارکنان صفوف مقدم به عزت نفس بیشتر احتیاج دراند و توجه به این نکته جهت درک بیکاری سطح بالا ضرورت دارد مفهوم عزت نفس نباید با مفهوم خود پنداره غلط شود .خود پنداره جمله است از مجموعه ویژگیهایی که فرد برای توصیف خویشتن بکار می برد. یک فرد احتمال دارد خودش را فوتبالیست بهتر ،علاقمندبه داستانهای علمی بداند که اینها محتوای پنداره را تشکیل می دهند اما عزت نفس جمله از ارزشی است که اطلاعات درون پنداره برای شخص دارد واز اعتقادات شخص درمورد تمام صفات وویژگیهایی که دراو هست ناشی می شود مفهوم افسردگی از نظر آسیب شانسی حالت داخلی است که باغمگینی ،بیحوصلگی ،دلتنگی یا دل گرفتگی ظاهر می شود وحاوی یک طیف وسیع ی است که در یک سر این طیف اکنون ت طبیعی ودر سوی دیگر آن حالتهای کاملا بیمار گونه قرار دارد. جهت بیماری افسردگی تب مثال خوب ی است: به دنبال در بخشی از بدن،آماس بوجود می آید این آماس سبب تظاهراتی از تنش می گیردد که خود را به شکل تب ظهور میدهد ولی تب نیز به نوبه خود مکانیسم های دفاعی بدن را بر می انگیزد مانند: ازدیادی گلبولهای سفید یا پادتن ها که با ارگانیسم های عفو نت را مبارزه می کنند. پس بیماری حاصل از تب ،هم درد و هم واکنش در مساوی آن است .افسردگی را می توان به همین گونه در نظر گرفت نشانه های حقیقی ناآشکار نشانه های آشکار بیماری افسردگی ،همان گونه که توصیف شد می توانند هم نتیجه فشار وارده برفرد وهم ناشی از بسیج مکانیسم های دفاع روحی فردباشند که در مساوی آن فشار سازگاری بوجود می آورند.بیکاری یا از دست دادن شغل نیزخود به عنوان رویداد مطلوب در زندگی میتوانند در درجه افسردگی شخص نقش داشته باشد. با توجه به مطالب فوق ،پژوهش حاضر به طور کلی به دنبال پاسخی برای سئوالهای زیر است:
۱- در جامعه ما نداشتن شغل یا از دست دادن آن تاثیری در عزت نفس افراد دارد؟
۲- آیا بیکاری به عنوان یک علت نقشی در درجه افسردگی دارد؟
۳-آیا دانشجویان شاغل از نظر سطح عزت نفس در سطح بالاتری از دانشجویان بیکار قرار دارند؟
۴-آیا افراد شاغل از نظر میزان افسردگی در سطح پایین تری از افراد بیکار قرار دارند؟

فهرست
مقدمه
بیان مساله
هدف مطالعه
هدف مطالعه
ضرورت تحقیق
فرضیه های تحقیق
تعاریف اصطلاحات تحقیق
نتیجه گیری فرضیه های پژوهش
فرضیه اول
فرضیه دوم
توصیه هایی جهت پِژوهش های آینده
بیان مساله
پیشنهاد ات ومحدودیتهای تحقیق وضمائیم
محدودیت ها وپیشنهاد اتمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
How much does it cost for leg lengthening? شنبه 14 مرداد 1396 05:37 ب.ظ
It's not my first time to pay a quick visit this
web page, i am visiting this site dailly and take
nice information from here daily.
How long will it take for my Achilles tendon to heal? شنبه 7 مرداد 1396 10:20 ب.ظ
I think this is among the most significant information for me.
And i am glad reading your article. But should remark on few general things, The site style is
wonderful, the articles is really nice : D. Good job, cheers
Can you grow taller with exercise? شنبه 7 مرداد 1396 07:40 ب.ظ
Hello, this weekend is fastidious in support of me, since this time i am reading this
great educational post here at my house.
What is a heel lift? شنبه 7 مرداد 1396 11:06 ق.ظ
Hurrah, that's what I was seeking for, what a information! present here at this website,
thanks admin of this web site.
manicure جمعه 11 فروردین 1396 09:12 ب.ظ
Yes! Finally something about manicure.
آرش یکشنبه 9 خرداد 1395 10:51 ب.ظ
سلام

وبلاگ خیلی زیبایی داری!

به منم سر بزن!

منتظرم!


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر